Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií “Centrum Paraple – 27 let díky vám” autorů Jana Altnera a Tomáše Lisého. Uskuteční se od 1. 9. do 30. 9. 2021 v nákupním Centru Černý Most. 

Výstava fotografií představuje budovu Centra Paraple, prostředí, služby, poskytované lidem s poškozením míchy, veřejné akce na podporu činnosti a také některé ze zástupců a přátel Centra Paraple. 

Veřejná vernisáž výstavy – setkání se Zdeňkem Svěrákem, zástupci Centra Paraple, autory fotografií a partnery výstavy se uskuteční v úterý 14. září v 15:00 – 16:30 hod.

Fotografové

Jan Altner
Absolvent Pražské fotografické školy, fotograf a novinář Honza Altner už 3 roky spolupracuje s Centrem Paraple. Přidal ho ke svým dalším charitativním aktivitám a jeho fotografie zaznamenávají především společenské události a setkání s přáteli a osobnostmi pro Paraple významnými.

Tomáš Lisý
V Centru Paraple pravidelně fotografuje od roku 2000. Zaujali ho lidé, kteří se perou o svůj život a jeho podobu, i ti kolem nich. Vedle své profese fotografa se Tomáš, sám aktivní sportovec, věnuje sportovním aktivitám vozíčkářů. Založil spolek Sportability, který pomáhá lidem s postižením najít cestu ke sportu a dále se mu věnovat. 


Centrum Paraple otevřel Zdeněk Svěrák s občanským sdružením Svaz paraplegiků v r. 1994. Společně s Českou televizí oslovil v pořadu Dobročinná akademie veřejnost a požádal o podporu pro činnost centra, které pomáhá lidem s poškozením míchy. Stal se zakladatelem, prezidentem správní rady, rádcem a přítelem Centra Paraple. Díky němu má mnoho lidí na vozíku o něco lehčí život. Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple, oslavil letos významné životní jubileum. Děkujeme mu za všechno, co dlouhá léta dělá pro lidi s poškozením míchy a nejen pro ně.
David Lukeš, ředitel Centra Paraple, o. p. s.

Partneři výstavy:
CČM, CZE 7, eprinter 

Sdílet článek
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.