Clowie, 6 let – staffordšírský bullterriér

Sdílet článek

Jo Paraple, já to tam miluji. Už, když jdeme z domu a pokračujeme po chodníku od polikliniky tak vím, kam se jde a popoháním toho svého louDavýho, aby přidal a já si mohla konečně proběhnout Paraple.

Ještě dnes se musím smát a mám mastnou hubu při vzpomínce na svou první návštěvu Paraplete. Ty Aleny vytřeštěné oči, byla tenkrát dost zaskočena. Ale to co se stalo jen mezi ní, mnou, páníčkem a hrncem polívky.

Proběhnout Paraple se vyplatí, i když vím, že se to podle nařízení ředitele nesmí, jakože bez dozoru, ale vydržte to. Piškoty u Míši, Verči, Páji a další dobrůtky u Barunky, Toma, nebo v kavárně, dá to zabrat, než to proběhnete.

Ale jako abyste si nemysleli, já tam jen nežeru, ale i pracuji. Jsem psycholog a ergoterapeut. Nevěřili byste, kolik lidí se díky mě naučilo házet míček, i když si mysleli, že to nepůjde. Jsem velmi trpělivá, to ergoterapeut být musí, vyzkoušela jsem si to na páníčkovi.

Moje psychologické intervence jsou pracnější, tam se musím věnovat nejen klientům, ale i zaměstnancům. Když už nepomáhá nic, hodím záda a pohled, že chci podrbat a to už těžko někdo vydrží neroztát.

No nic, musím běžet na zahradu, protože Martin má v ruce míííííííčeeeeeeeeeeeeeeek. 

Sdílet článek
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.