Volkswagen Financial Services

Od ledna do října 2021 sportovali zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services nejen pro své zdraví, ale i pro dobrou věc. V rámci akce Pohyb pomáhá přispívali každým zdolaným kilometrem na modernizaci budovy Centra Paraple. Princip akce byl jednoduchý. Pro každý z prvních deseti měsíců roku 2021 měli zaměstnanci stanovený kilometrový cíl, který bylo třeba zdolat, ať už pěšky, na kole, na běžkách, nebo třeba na bruslích. Do akce se zapojilo na osmdesát zaměstnanců z řad aktivních i svátečních sportovců, kteří zdolali celkem 61 147 kilometrů, v průměru tedy skoro více než
200 kilometrů každý den. 

„Smyslem iniciativy Pohyb pomáhá bylo podpořit aktivity Centra Paraple nekonvenční cestou, která navíc kromě ‚pouhého‘ finančního daru zapojí a rozhýbe i naše zaměstnance. Šlo o skvělý způsob, jak našim kolegům nabídnout extra motivaci k pohybu po měsících strávených na home office,“ řekla Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Již lednový milník 3000 kilometrů se však ukázal jako příliš skromný. „Naši kolegové se do akce zapojili s opravdovým zápalem. Už po Novém roce tak bylo jasné, že bude třeba nadcházející cíle navyšovat. Například jeden z rekordmanů sám ujel na kole přes 14 000 kilometrů,“ komentovala zápal zaměstnanců Dana Formánková. 

Každý měsíc zaměstnanci „vysportovali“ 30 000 Kč a díky nim tak na účet Centra Paraple putuje 300 000 Kč, které společnost navýšila na celkem 500 000 Kč. Symbolické předání daru se uskutečnilo v rámci charitativního dílu pořadu StarDance

U příležitosti celofiremního letního setkání v pražském parku Grébovka s názvem Den pro dobrou věc proběhlo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců. Ceny vítězům ženské a mužské kategorie předal ředitel Centra Paraple David Lukeš. Součástí byl také společný program, kdy zaměstnanci, včetně jednatelů společnosti, rozdělení do dvanácti týmů vyráběli hmyzí hotely, budky a dřevěné lavičky s ručně šitými polštářky. Hotové výrobky pak přímo v Centru Paraple za společnost slavnostně předala Veronika Velcerová a jsou umístěné v naší zahradě.

„Díky Volkswagen Financial Services a výkonům jejích zaměstnanců jsme o velký kus pokročili v modernizaci budovy, kde poskytujeme služby. Příspěvek bude použit na rekonstrukci pokojů, společných prostor a zahrady tak, aby budova a zahrada odpovídaly moderním standardům 21. století a byly tím ideálním zázemím pro poskytovaní služeb našim klientům,“ uvedl David Lukeš, ředitel Centra Paraple. 

Centrum Paraple a Volkswagen Financial Services pojí dlouholeté partnerství sahající až do roku 1995 a my si toho velmi vážíme.

AON

Společnost AON je jedním z našich dlouhodobých podporovatelů. Pomáhá nám jak finančně, formou přímého daru i pravidelným nákupem položek ze sortimentu našeho e-shopu, tak prostřednictvím firemního dobrovolnictví. Zaměstnanci společnosti se také zapojili do prvního ročníku našeho virtuálního Běhu pro Paraple a jejich výkony byly úctyhodné.

AND

Butiková developerská společnost All New Development věnuje z každého dokončeného projektu část zisku Centru Paraple. Tradiční částka se letos navýšila o výtěžek z narozeninové sbírky, konané u příležitosti životního jubilea majitele firmy. Celková výše podpory se tak vyšplhala na neuvěřitelných 650 000 korun.

Aviko time

Náš partner AVIKO TIME s. r. o. pravidelně věnuje část zisku z každého prodaného šperku značky SILVER CAT Centru Paraple. To se letos již potřetí podílelo na vzniku nového katalogu, v němž šperky představují krásky z řad klientek a zaměstnankyň Centra Paraple. Z aktuální nabídky šperků můžete vybírat na → www.silvercat.cz a udělat radost sobě i nám.

Pirelli

Sadu zimních a letních pneumatik na náš vůz VW Crafter jsme získali od firmy Pirelli. Dar v sídle společnosti převzal provozní manažer Centra Paraple Jiří Pokuta, za Pirelli se předání účastnila paní Hana Brůhová.

BforB

V Centru Paraple proběhla jedna ze snídaní BforB. Business for Breakfast vytváří podnikatelské prostředí, kde je základem spolupráce důvěra. Kromě snídaně, přednášek a rozhovorů jsme také na naší zahradě společně zasadili strom – javor červený. Tak ať vzkvétá, stejně jako naše spolupráce.

Kaufland

Díky finanční podpoře našeho partnera, společnosti Kaufland Česká republika, jsme získali vysokovýkonný laser od firmy BTL. Laserová terapie má schopnost biostimulovat růst a hojit tkáně na buněčné úrovni a může být zacílena na libovolné bolestivé místo. Nový přístroj udělal radost našim fyzioterapeutům a co je hlavní, profitovat z něj budou klienti.

Dlouhodobá podpora Kauflandu směřuje i ke zdravému životnímu stylu. Říjnový sociálně-rehabilitační pobyt klientů v Centru Paraple byl osvěžen zdravou snídaní právě od Kauflandu a také návštěvou týmu pořadu Snídaně s Novou, který k nám chutný dar přivezl a v přímém přenosu slavnostně předal.

RSM CZ&SK

V sídle společnosti RSM CZ&SK jsme převzali symbolický šek na 100 000 Kč, který představuje dar v podobě dodané výpočetní techniky pro zaměstnance Centra Paraple. Za již tradiční podporu inovace IT vybavení velmi děkujeme.

Promat

Firma Promat se specializuje na pasivní požární ochranu a vysokoteplotní izolace. Kromě toho, že jsou odborníky ve svém oboru, což nám předvedli při prohlídce prostor Centra Paraple, myslí i na ostatní. 22. června jsme od zástupců společnosti převzali šek na 63 813 Kč.

AZ Elektrostav

Náš dlouholetý podporovatel, firma AZ Elektrostav, věnovala Centru Paraple finanční dar ve výši 250 000 Kč. Navrch přidali slevu 50 000 Kč na čerpání služeb v Sport relax hotelu Na Kopečku v Nových Zámcích, kam klienti Centra Paraple každoročně vyjíždějí v doprovodu našich terapeutů na tematický program se zaměřením na sport. Nejinak tomu bude i v tomto roce. 

Své zaměstnance firma také tradičně vybavila tričky s logem AZ Elektrostav a Centrum Paraple.

ŠKODA Auto

Za podpory společnosti ŠKODA Česká republika proběhla začátkem října v Centru Paraple akce ŠKODA neřídit, zaměřená na mobilitu hendikepovaných. Mobilita je v situaci po úrazu nebo nemoci, které zhorší pohybové schopnosti, velmi důležitá pro opětovné zapojení do společnosti. 

Pokud jste ŠKODA neřídit nestihli a zajímají vás informace, jak s hendikepem usednout za volant, pak k tomuto tématu najdete na webu Centra Paraple velmi přehledně zpracovanou brožuru. 

EL Insta BH

Firma EL INSTA BH, která Centrum Paraple pravidelně podporuje, nám darovala finanční příspěvek ve výši 20 000 korun. 

Active 24

Firma ACTIVE 24, která poskytuje služby pro profesionální prezentaci na internetu a je jedním z největších registrátorů českých internetových domén, daruje každoročně z každé domény jednu korunu na konto Centra Paraple. Letos se částka vyšplhala na 200 000 Kč.

Na stránkách našeho magazínu se můžete také setkávat s jejich seriálem na téma webové stránky a internetové prostředí vůbec.

DB SChenker

Již patnáct let je společnost DB Schenker výhradním logistickým partnerem Centra Paraple. Kromě finančních darů a zajištění přeprav pomáhají Centru Paraple také zaměstnanci firmy jako dobrovolníci při organizaci akcí, které pořádáme. V letošním roce nás firma podpořila částkou a službami ve výši
300 000 korun.

Vinné sklepy Lechovice 

Vinné sklepy Lechovice patří již mnoho let mezi významné partnery Centra Paraple. Naše spolupráce začala již v roce 2000. Prodej vín s přívlastkem pomoci letos Centru Paraple vynesl obdivuhodnou sumu 200 000 Kč.

Děkujeme individuálním dárcům 

Děkujeme vám všem individuálním dárcům, kteří jste Centru Paraple přispěli jakoukoli částkou. Naše služby by se bez vaší podpory neobešly. Někteří přispíváte pravidelně každý měsíc, někteří občas, někteří jednorázově. Ať tak či tak, s vaší pomocí se nám daří naplňovat naše poslání – podporovat lidi s poraněním míchy, kteří ochrnuli následkem nemoci či úrazu, při aktivním návratu do běžného života.

Srdečně děkujeme, že v tom jedete s námi!  

Sdílet článek
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.