LETNÍ (POD)PARAPLECÍ DVOJBOJ ANEB SEJDEME SE NA ZAHRADĚ

Sdílet článek

Během prázdninových měsíců se celkem dvakrát uskutečnila akce s názvem Sejdeme se na zahradě. Už tradičně je jeden čtvrtek v červenci a srpnu zasvěcen potkávání s příznivci Centra Paraple, fanoušky kultury a aktivního způsobu trávení volného času. Letní setkání jsou nejen příležitostí strávit příjemný čas, ale také se nepřímo seznámit s problematikou života na vozíku a aktivitami Centra Paraple.

POPRVÉ

První z prázdninových akcí se konala července. Na zahradě jsme se sešli v hojném počtu, počasí nám přálo a parta byla vynikající!Bohatý kulturní program přilákal k účasti na dvě stovky účastníků.

Moderování akce se už poněkolikáté v řadě ujal Václav Uher. Po úvodním slovu ředitele Centra Paraple Davida Lukeše program otevřel zpěvák Xindl X, který publikum rozproudil svými hity. Pís-ně ze svého debutového alba následně představil zpěvák a kytarista Michal Strnad, ke kterému se záhy přidala Bára Poláková, aby početné obe-censtvo potěšila sérií svých nej kousků. Na závěr tohoto bloku společně s raperem Kato zazpívala titulní píseň Jediná vteřina k dokumentárnímu filmu 13 minut. Následovala energií sršící im-provizační show En.Drua a JeNa Hovorky, kteří představili šíři svého záběru rozprostírající se od hiphopových a down-tempových groovů přes house až po hudbu s vlivy world music. Zahradou rezonoval smích, když se ke slovu dostali stand-up komici Miloš Knor a Lucie Macháčková. Vrcholem a zároveň překvapením večera bylo vystoupení komičky Lenky Vychodilové. Celý program uza-vřela hudební kapela Kinky Blue‘s Band.

Kulturní apetit příchozích byl nasycen pestrým programem a naši partneři se zase postarali skvělé občerstvení.

PODRUHÉ

Čtvrteční odpoledne 19. srpna patřilo předev-ším dětem. Počasí ani tentokrát nezklamalo
a o různorodé atrakce nebyla nouze. Děti dováděly na trampolíně, tahákem byla obdoba skákacího hradu v podobě nafukovacího auta AUTO ŠKODA iV a velkému zájmu se těšil také labyrint. V nabídce nechyběla ani tolik oblíbená jízda v elektrických autíčkách a na koloběž-kách. Kdo chtěl, mohl vyzkoušet chůzi po slackline, zahrát si kuželky nebo stolní hokej. Na akci se podílela i jednotka Hasičského záchranného sboru z Prahy Chodova, takže zvídavé děti (a často i dospělí) mohly nahléd-nout do útrob zásahového vozidla a přítom-ným členům posádky položit jakoukoli otázku. Mimořádnému zájmu se těšilo také malování na obličej a úspěch u malých i velkých sklidili asistenční psi.
Třešničkou na pomyslném dortu bylo občer-stvení, za všechny uveďme palačinky nebo domácí zmrzlinu.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

DĚKUJEME VŠEM INTERPRETŮM A PARTNERŮM, KTEŘÍ NÁM POMOHLI S REALIZACÍ OBOU AKCÍ!

Sdílet článek
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.