Lidé, kteří darují kus sebe

Sdílet článek

Na podzim jsme po delší době mohli uspořádat výcvik dobrovolníků pro ty, kteří si rádi na dobrý skutek sáhnou vlastníma rukama a bez nároku na odměnu věnují kus sebe pro lepší svět. Součástí zaškolení je kromě teorie samozřejmě i praktická výuka, kdy si adepti na paraplecí dobrovolníky vyzkouší ovládání, skládání a jízdu na vozíku, asistenci na cvičném chodníčku s různými povrchy, ve městě i v MHD. Jsme rádi, že díky dobrovolnictví propojujeme lidi, kteří by se jinak nejspíš minuli.

Díky našim dobrovolníkům se vozíčkáři mohou podívat i do míst, kam si sami netroufají nebo kam se bez pomoci druhých nedostanou. Klienti využívají doprovod nejčastěji na kulturní a sportovní akce, procházky, nákupy, výlety. Milou společnost a pomoc dobrovolníků vítáme i na pravidelných workshopech a kurzech v Centru Paraple. Jejich pomocné ruce se hodí také na našich veřejných akcích, jako je například Běh pro Paraple. Velmi rádi jsme i za expertní dobrovolníky se zkušenostmi nebo zájmy v oblastech jako je grafika, překlady, foto/audio/video, produkce, PR, údržba pozemku aj. 

Pokud raději darujete sebe než peníze, pak je dobrovolnictví ideální možností právě pro vás. Být dobrovolník je o radosti, smysluplnosti, obohacení. Člověk pozná nové prostředí, lidi, jiný způsob přemýšlení, jiné priority. Zkuste to i vy. Život je jízda!

Máte dotaz k dobrovolnickému programu, nebo se chcete rovnou zapojit? Skvělé!

Obraťte se na koordinátorku dobrovolníků Veroniku Formánkovou na e-mail
veronika.formankova@paraple.cz.

„Dobrovolnický výcvik v Centru Paraple jsem si moc užila. Měli jsme možnost zeptat se na cokoli, co nás ohledně dobrovolnictví napadlo a poté si i prakticky vyzkoušet manipulaci s vozíkem a samotnou jízdu na něm. Poznala jsem skvělé lidi s podobnými zájmy, a hlavně s chutí pomáhat. Přiučila jsem se novým dovednostem a zjistila i něco sama o sobě. Tuto zkušenost bych doporučila každému člověku. Lidem z Centra Paraple patří můj velký obdiv a poděkování za jejich práci.“

Kája

„Bylo to naprosto super! Určitě do toho chci jít s vámi a těším se!“ 

Jitka

„Ještě jednou bych chtěla poděkovat za neskutečnou zkušenost a možnost moci od této chvíle pomáhat, a na druhou stranu obohacovat samu sebe. Už teď jste všichni zanechali velkou, hřejivou stopu v mém srdci a duši.“

Zuzka

Sdílet článek
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.