Ve čtvrtek 22. 7. 2021 jsme ve venkovních prostorách Centra Paraple uskutečnili letní akci pro veřejnost Sejdeme se na zahradě, jejíž výtěžek ze vstupného byl určen na podporu provozu a činnosti Centra Paraple.

Tato oblíbená a hojně navštěvovaná společenská událost patří k sezónním akcím, které se konají jednou až dvakrát v roce obvykle mimo standardní program Centra Paraple. Je nejen příležitostí prožít příjemný a zábavný podvečer, ale také se nepřímo seznámit s problematikou života na vozíku a aktivitami Centra Paraple.

Pro diváky jsme připravili bohatý kulturní program. Ten do Centra Paraple přilákal přes 200 diváků. Zahájení programu otevřel zpěvák Xindl X, který zazpíval známé písničky, jako například V blbým věku, Něco je ve vzduchu, Má chata, můj hrad a Popelka. Písně ze svého debutového alba nám představil zpěvák a kytarista Michal Strnad. K němu se pak přidala Bára Poláková s písní Voda, Kdyby, Krosna a na závěr zazpívala s Kato titulní píseň Jediná vteřina k filmu 13 minut. Následovala live looping improvizační show En.Drua a JeNa Hovorky, kteří představili širokospektrální hudební inprovizace rozprostírající se od hiphopových & down-tempových groovů přes house až po hudbu s vlivy world music. Celé obecenstvo rozesmáli stand-up komici Miloš Knor a Lucie Macháčková.

Překvapením bylo vystoupení stand-up komičky Lenky Vychodilové. Program uzavřela hudební kapela Kinky Blue‘s Band. K dokonalému zážitku přispělo i krásné počasí, vychlazený Pilsner Urquell a vynikající dobroty.

Děkujeme a těšíme se na další společnou akci.

Sdílet galerii
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.