Těšili jsme se, že letos na jaře oslavíme významné životní jubileum našeho zakladatele a prezidenta Centra Paraple Zdeňka Svěráka. Proticovidová opatření naše plány zrušila. Nenechali jsme si alespoň neformální oslavu ujít.

Příležitost se naskytla 22. července, kdy Paraple pořádalo tradiční zahradní slavnost Sejdeme se na zahradě. Lenka Filipová s přáteli panu Svěrákovi i nám připravila krásný hudební zážitek. Nečekaným dárkem pro pana Svěráka bylo 18 kg domácích dobrot a různých drobností, které mu s láskou připravili zdravotníci z Krajské Nemocnice Liberec. O příjemné pokračování se postarali účinkující a hosté programu Sejdeme se na zahradě. 

Děkujeme všem přítomným za nádhernou atmosféru setkání a těšíme se příště!

Sdílet galerii
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.