Tematický program – Cyklistika I. a II.

Sdílet galerii

Poslední dva týdny v září byly ve znamení handbiků. Tematické programy Cyklistiky jsme uspořádali v Nových Zámcích. První týden byl učen pro cyklisty začátečníky a druhý týden pro zkušené jezdce. Na kola se s námi vydalo v letošním roce 18 klientů – 8 začátečníků a 10 pokročilých. Počasí nám přálo, a tak jsme celých 14 dní zvládli v suchu.

Hlavní koordinátor a velitel obou týdnů byl pohybový terapeut Láďa, který měl po celých 14 dní dvě pomocné pravé ruce, a to Šárku z erga a Filipa ze sportu – tímto jim děkujeme a velké díky patří i všem ostatním terapeutům, asistentům a doprovodům. První týden začal pozvolna nastavováním a seznamováním s handbiky. Rozdělili jsme se do rychlé a ještě rychlejší skupiny a mapovali jsme okolí – především občerstvovací stanice, kde jsme dobíjeli energii na vydřené kilometry. Díky vydařenému počasí, skvělé náladě a dobrému jídlu jsme si celý týden užili. V sobotu se nám vystřídali skupiny a jelo se dál. Předpověď počasí nás lehce vylekala, ale všechno dobře dopadlo a někteří se dokonce i opálili. Zážitky z jízd jsme si po večerech vykládali během bowlingu a stolních her.

Za dva týdny se našlapalo okolo 450 km, bylo to pěkné rozloučení s letní sezónou a my se pomalu jdeme připravovat na zimu, sníh a další zážitky. 

Sdílet galerii
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.