Tematický program – Splouvání Vltavy

Sdílet galerii

Splouvání řeky, v našem případě Vltavy, je jeden z tematických programů, na kterém si naši klienti mohou vyzkoušet pobyt v přírodě se vším všudy. Kempy podél řeky, ve kterých se ubytováváme, jsou bariérové zcela či alespoň částečně.

Tuto skutečnost využíváme pro nácvik, jak tyto těžší podmínky zvládnout nejdříve ve zkušených a laskavých rukách našich terapeutů a asistentů a později s rodinou či přáteli. Spíme ve stanu na karimatce a ve spacáku. Ti odvážnější i pod širým nebem, když počasí přeje. Snídaně a večeře si připravujeme sami, i když společně. Někdo krájí, někdo míchá, někdo koření. Obědy řešíme cestou.

Samotné splouvání probíhá na stabilních nafukovacích lodích, do kterých se vkládají speciálně upravené sedačky. Úvodní slovo zakončíme všeříkajícím komentářem: „Kdo zvládne vodu, zvládne všechno.“

Přinášíme vám fotografie ze dne, kdy naši vodáci projížděli krásným historickým centrem Českého Krumlova. V našem červencovém magazínu se s vámi o své dojmy podělí klientky Nina Křehotová a Kateřina Soumarová. Příjemné čtení a ahóóój!

Sdílet galerii
Aktuality

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáháme lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci.

Jsme oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat můžeme jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří naši činnost podporují. Pokud i vy věříte v potřebu solidarity a vzájemné pomoci, přidejte se k nám.

Naše činnost je přibližně z 50 % financovaná z darů fyzických a právnických osob. Darované finanční prostředky dále nerozdělujeme příjemcům, využíváme je k financování přímých služeb, pomoci a péče o své klienty s poškozením míchy.

Napište nám
Bezplatná objednávka tištěného Magazínu Paraple.

Každý rok vám ve schránce přistanou čtyři výtisky.